Nastop na reviji Naši zbori pojo

Tudi v teh kriznih časih pesem še vedno združuje, bi rekli po že 16. izvedbi revije pevski zborov občin Ajdovščine in Vipave. 19. in 20. januarja 2013 se je številnemu občinstvu predstavilo kar 16 zborov iz obeh občin.Lahko rečemo, da ta revija po kvaliteti prekaša prav vse revije, ki se zvrstijo v okviru Primorska poje. Prav zato je tudi številno občinstvov obeh popoldnevih vse nastopajoče pospremilo z močnimi aplavzi. Vsako leto revijo spremlja tudi strokovni sodelavec, ki zbore spremlja po strokovni plati in se po vsaki reviji pogovori z umetniškimi vodji zborov, poda pa tudi pismeno oceno za vsak zbor. Drugo leto zapored je revijo spremljala in strokovno ocenila Maja Cilenšek, ki je bila nad napredkom posameznih zborov navdušena.

MoPZ Vinograd se je predstavil s pesmimi:
ljudska/ priredil Peter Jereb PISEMCE
ljudska/ priredil Oskar Dev JE UPIHNILA LUČ